2011/2012

Pasowanie na ŚWIETLIKA

Turniej piłkarzyków

W świetlicy szkolnej w dniach 28.11-1.12 odbył się turniej gry w stołowe piłkarzyki. Do turnieju zgłosiło się 20 2-osobowych drużyn, które rywalizowały o tytuł najlepszej drużyny w szkole . Turniej rozgrywany był systemem pucharowym, a każdy mecz oprócz samych grających przyciągał liczna grupę kibiców. Zwycięzcami turnieju  zostali Arkadiusz Kapczyński i Kacper Bykowicz, którzy w pasjonującym meczu finałowym pokonali Bartosza Dudziaka i Mikołaja Drożdżyńskiego (wynik 10:9). Miejsce trzecie wywalczyli Adrian Buś i Damian Drożdżyński, a miejsce czwarte Martyna Jakubik i Olga Alamenciak. Turniej zorganizowali : p. L. Bała, p. S. Macioszek, p. A. Lubawy i p. B. Maciejewska -Kapsa.

Wolontariusze w szkole

W Mikołajki 6 grudnia odwiedzili nas wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, pomagali małym świetlikom odrabiać zadania domowe i zapraszali do wspólnej zabawy.

Świąteczna świetlica

Witajcie w naszej bajce

25 stycznia o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej odbylo się przedstawienie przygotowane przez Koło Żywego Słowa pt. "Witajcie w naszej bajce".

9 maja, WITAJCIE W NASZEJ BAJCE  dla przedszkola i pierwszych klas.

bajce_spjanowiec

SPOTKANIE Z JANOWIECKIM ARTYSTĄ

2 lutego 2012 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Adamem Walkowiakiem -  rzeźbiarzem. Zorganizowali je wychowawcy świetlicy w ramach cyklu ,,Sto pytań do.." Pan Walkowiak rzeźbi już około trzydziestu lat. Pokazywał nam, jak szybko i efektownie zrobić płaskorzeźbę, zajęło mu to niespełna dwie minuty. Największą jego pracą był Jan, który stoi w tak zwanym kole koło rynku w Janowcu Wlkp. Za wykonanie tej pracy dostał nagrodę w postaci medalu. Rzeźba ta ma około dwóch metrów wysokości. Zainteresował się swoim hobby po wojsku. Brał udział w przeróżnych konkursach rzeźbiarskich. Co prawda pan Adam jest z zawodu elektrykiem, lecz jego pasja do rzeźbienia jest ogromna. Spotkanie było udane.

Świateczna pisanka

W okresie przedświątecznym odbył się konkurs dla uczniów klas I-III na najładniejszą pisankę. Rozstrzygnięcie konkursu nastapiło 2 kwietnia. Wszystkie prace wykonane były starannie, a uczestnicy konkursu wykazywali się zdolnościami plastycznymi, wykorzystując różne techniki. Spośród zgłoszonych prac komisja wybrała najładniejszą z nich. Oto wyniki:

I miejsce - Patrycje Szafrańska kl. IIIb

II miejsce - Aleksandra Lewandowska kl. IIIa

III miejsce - Adrianna Macioszek kl. IIIb

Wyróżnienia:

Natalia Poczciwińska kl. IIIc

Marta Kaczewska IIIc

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział wkonkursie.

Wychowawcy Świetlicy

Zobacz  też: Z życia szkoły

IV NOC  ŚWIETLIKA

Z 1 na 2 czerwca odbyła się IV NOC ŚWIETLIKA, impreza integracyjna dla świetliczaków z klas IV-VI. Jak co roku i tym razem impreza miała temat przewodni. Po spotkaniach w wiosce indiańskiej, wśród piratów i na zamku rycerskim przyszła kolej na temat bardziej współczesny. A mianowicie EURO-ŚWIETLIK' 2012. Nie mogło być inaczej, gdy wokół gorąca, piłkarska atmosfera. Oczywiście jak zwykle, temat imprezy do końca pozostawał niespodzianką. Jednakże uczestnicy podglądając przygotowania świetlicy, które rozpoczęły się dużo wcześniej, trafnie domyślali się tematu. Tradycyjnie impreza rozpoczęła się od podziału na zespoły i przydziału zadań. Wszystko w drodze losowania, więc emocji było co niemiara. Następnie tradycyjne spotkanie z gościem. Koniecznie z człowiekiem, dla którego sport jest sposobem na życie. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Leszek Stachowiak, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum w Janowcu Wlkp., maratończyk, który ma na swoim koncie udział w 66 maratonach na całym świecie. Opowiedział nam o swojej pasji, o ludziach, których spotkał, o pięknej idei, jaką niesie ze sobą sport. Spotkanie było bardzo ciekawe i motywujące do biegania. Po spotkaniu z gościem rozpoczęliśmy zajęcia integracyjne. Chyba nikt się nie spodziewał, co tak naprawdę będziemy robić. A miało się dziać wiele. I tak też się stało. Zespoły przemieniły się w drużyny piłkarskie: Grecji, Rosji, Czech i Polski. Z wielkim zaangażowaniem drużyny przygotowały okrzyki zagrzewające do boju, wykonały szaliki i czapki kibica. Wychowawcy powołani zostali na trenerów reprezentacji. Rozpoczęliśmy rozgrywki grupowe EURO' ŚWIETLIKA 2012. Rozegraliśmy mecze zgodnie z tabelą rozgrywek naszej grupy na EURO. Trudno opisać emocje, jakie targały nami podczas meczów. Najważniejsze, że dobrze się bawiliśmy. Mamy tylko nadzieję, że rozgrywki grupowe na EURO' 2012 zakończą się innym wynikiem niż nasze, gdyż do dalszej rundy przeszłyby Grecja i Rosja. Na zmęczonych turniejem zawodników czekał płonący tort - niespodzianka. Niespodzianka- bo w torcie ukryte były słodkie upominki z okazji Dnia Dziecka. Nie mogło się obyć bez tradycyjnego sto lat, które wychowawcy zaśpiewali składając świetliczakom życzenia. Po torcie: ognisko, kiełbaski, filmy, bitwa na poduchy, pasowanie na świetlika, rozmowy.........cisza nocna. Rano, po wykonaniu przydzielonych obowiązków, tradycyjne wspólne śniadanie i pyszna babka, którą upiekła nam mama Mikołaja. Babka znikała w mgnieniu oka. Przy tak pysznym, słodkim poczęstunku zakończyliśmy i podsumowaliśmy naszą imprezę, żałując, że szóstoklasiści nas niebawem opuszczą i nie spotkamy się za rok w tym samym gronie. Podobno nic dwa razy się nie zdarza, a jednak co roku towarzyszy nam to samo uczucie . Co roku też impreza jest udana, a to za sprawą jej uczestników. Zatem, tradycyjnie już, pozdrawiam wszystkich uczestników Nocy Świetlika. :)

swietlica_janowiec_wlkp

Zobacz też Z życia szkoły

ŚWIETLICJADA

20 czerwca w Naszej świetlicy bawiły się i rywalizowały dzieci ze świetlic Rogowa, Damasławka i Janowca.

swietlicjada_janowiec

Zobacz też Z życia szkoły