SPOTKANIE Z PANIĄ JANINĄ GOŁACH

Dnia 12 X 2016r. wychowankowie świetlicy uczestniczyli w spotkaniu z emerytowanym nauczycielem - panią Janiną Gołach. W związku ze zbliżającym się świętem DEN pani Gołach opowiedziała zebranym o tym, jak wyglądała praca w szkole i świetlicy szkolnej siedemnaście lat temu. Zaprosiła też wszystkich do udziału w zajęciach. Przeprowadziła zabawę w zgaduj – zgadulę i nauczyła dzieci śpiewać piękną kołysankę. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali nowo poznaną piosenkę.

W podziękowaniu za ciekawe zajęcia uczestnicy wręczyli gościowi laurkę i kwiatki.

Pasowanie na Świetliczaka – 2 listopada

Tradycyjnie, każdego roku, odbywa się w świetlicy uroczystość Pasowania na Świetliczka. Tym razem 16 dzieci z klas I-III, zapisanych w tym roku do świetlicy, miało do wykonania 5 zadań o różnym stopniu trudności. W obecności koleżanek i kolegów, siedzących na widowni, kandydaci do pasowania zaliczali kolejne zadania. Po nich nastąpiło uroczyste ślubowanie, przypieczętowane odciskiem kciuka na akcie ślubowania. Od tej chwili wszyscy stali się prawdziwymi Świetliczakami. Na koniec ustawili się do pamiątkowego zdjęcia i otrzymali słodki upominek.

Klockomania

Świetlicowa wigilia

21 grudnia, w świetlicy, odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe. W podniosłym nastroju wychowankowie zasiedli do świątecznego stołu. Najpierw wysłuchali opowieści „Narodziny w Betlejem”, a potem dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

By tradycji stało się zadość, wszyscy zaśpiewali kolędy i częstowali się piernikami podarowanymi od sponsora. Przy pięknych melodiach kolęd i opowieściach czytanych przez przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego czas upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze.

Hej kolęda, kolęda!

Święta to czas kolędowania. Dnia 22 grudnia, tradycyjnie, jak każdego roku kolędnicy odwiedzili dyrekcję, pracowników i uczniów naszej szkoły. Członkinie koła „Żywego słowa” wystąpiły z krótką inscenizacją, w której zaśpiewały kolędy i opowiedziały o cudzie Bożego Narodzenia. Kolędnicy złożyli wszystkim najlepsze życzenia na Nowy Rok. W postacie pasterza, śmierci, anioła i diabła wcieliły się uczennice kl. VI a: Sylwia Szafrańska, Weronika Zagórska, Oliwia Wiśniewska i Martyna Drożdzyńska.

Kartka dla...

24 grudnia 2016 roku zakończyła się akcja świetlicowa "Kartka dla dziecka z szpitala". Dzieci wraz z wychowawcą świetlicy wykonywały ozdobne kartki ze słowem otuchy i życzeniami światecznymi, skierowanymi do dzieci spędzających wigilię w żnińskim Szpitalu Powiatowym. Każdy z uczniów, wykonujący kartkę, podpisał ją imieniem, nazwiskiem oraz szkołą, do której uczęszcza. Dzięki temu osoba obdarowana mogła wiedzieć kto wykonał dla niej tak wyjątkowy prezent. Karteczki zostawły zawiezione do Szpitala w Wigilę Bożego Narodzenia.

Wesoły karnawał

Piątek – 13 stycznia był w świetlicy dniem karnawałowej zabawy. Wychowankowie ubrani w maski, które wcześniej wykonali na zajeciach, bawili się wesoło w takt muzyki. Wspólne zabawy przeplatane były konkursami. W blasku kolorowych swiateł, przy dżwiękach dzieciecych przebojów wszyscy bawili się radośnie.

Jak karnawał – to karnawał!

Wielkanocne pisanki

Tradycje wielkanocne stały się okazją do zorganizowania świetlicowego konkursu plastycznego na najładniejszą kartkę – pisankę.

Chętni uczniowie wykonali swoje prace na zajęciach świetlicowych. Piękne pisanki, ozdobione różnymi materiałami, umieszczone zostały na ściennej gazetce. W wyniku glosowania, przez wychowanków i wychowawców świetlicy, zwycięzcami zostali:

I miejsce: Sandra Szymańska

II miejsce: Kacper Ptaszyński

Paulina Guziołek

III miejsce: Oliwia Chojnacka

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Galimatias z miesiącami

16 maja w świetlicy odbyło się przedstawienie pt.: „Galimatias z miesiącami” zaprezentowane przez koło „Żywego słowa’’. Na widowni gościli uczniowie z klas II i III, którzy z uwaga oglądali inscenizację o miesiącach i porach roku. Kolorowa dekoracja i rekwizyty występujących przybliżyły wszystkim cechy charakterystyczne kolejnych miesięcy, a piosenki wprowadziły w nastrój pór roku. Zgromadzona publiczność brawami podziękowała koleżankom za udany występ.

IX Noc Świetlika

więcej na:

Sto pytań do…

więcej na:

Przedwakacyjne spotkanie z policjantami

W dniu 20 czerwca w świetlicy odbyło się spotkanie z policjantami, które dotyczyło zasad bezpieczeństwa. Tuż przed wakacjami warto o tym przypominać, dlatego poza wychowankami świetlicy na spotkaniu obecni byli także uczniowie klasy I. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny o zasadach bezpieczeństwa na drodze, a potem wysłuchali dobrych rad na bezpieczne wakacje. Wszyscy zapoznali się z policyjną maskotką Polifinkiem i wspólnie ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Na koniec policjanci zaprosili uczniów przed szkołę, gdzie stał policyjny radiowóz dostępny na chwilę tylko dla nich. Była to niespodzianka, która dostarczyła wiele radości. Delegacja uczniów podziękowała gościom za pouczające i atrakcyjne spotkanie.

Przedszkolacy w świetlicy (20 VI )

W ramach akcji „Starsi koledzy czytają młodszym” zaproszono do świetlicy grupę przedszkolaków wraz z nauczycielką panią A. Walendowską. Starsze koleżanki z koła „Żywego słowa” przeczytały książkę pod tytułem „Podrzutek” z serii „Masza i niedźwiedź”. Przedszkolaki ze skupieniem i uwagą słuchały o przygodach Maszy. Potem wszyscy razem bawili się w znane zabawy integracyjne, takie jak: „Pingwin” (nawiązująca do tekstu) i „Dwóm tańczyć się zachciało”. Wzajemnie podziękowano sobie za miło spędzony czas i obdarowano słodyczami.

„Super Świetliczak”

Na koniec roku szkolnego podsumowano całoroczną pracę młodszych wychowanków świetlicy, którzy zdobywali świetlicowe sprawności.

Tytuł „Super Świetliczak” zdobyła Oliwia Chojnacka z klasy III e, a szczególny tytuł „Dobry kolega” zdobył Bartosz Krawczak z klasy III d. W nagrodę otrzymali oni dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!